helios@kansai-helios.pl
+48 (62) 735 29 66

Wiadomości

KANSAI HELIOS – Zakończenie przejęcia wefa wzmacnia naszą działalność na rynku farb dla Kolejnictwa

Grupa KANSAI HELIOS zakończyła przejęcie wszystkich aktywów, w tym wszystkich działań biznesowych, marek i pracowników, Westdeutsche Farben GmbH („wefa”) przez naszą nowo utworzoną spółkę grupy KANSAI HELIOS Wefa w Essen. Dzięki tej transakcji grupa ma teraz drugą lokalizację w Niemczech, obok KANSAI HELIOS Germany w Buchholz-Mendt. Przejęcie to tworzy silne synergie w ramach grupy, szczególnie w obszarze powłok kolejowych i innych powłok przemysłowych oraz zwiększa kompetencje dostawców systemów KANSAI HELIOS w Europie. Dziesięciolecia doświadczenia firmy wefa z powłokami wodnymi poszerzają kompetencje Grupy KANSAI HELIOS i stwarzają nowe możliwości rozwoju produktów. To kolejny ważny kamień milowy w strategii ESG (Environmental, Social, and Corporate Governance) Grupy KANSAI HELIOS.

wefa to znany, certyfikowany producent powłok dla europejskiego przemysłu kolejowego. wefa posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie systemów powłok wodorozcieńczalnych o właściwościach przyjaznych dla środowiska. Siedziba główna i zakład produkcyjny wefa znajdują się w Essen w Niemczech. Od wielu lat wefa jest synonimem bezpieczeństwa i jakości, a także innowacyjności i trwałej wartości – właściwości, które płynnie łączą się z właściwościami Grupy KANSAI HELIOS. Produkty wefa stały się częścią obszernego asortymentu marek Grupy KANSAI HELIOS i znacząco uzupełniają istniejącą gamę marek w zakresie powłok dla kolei i ACE (maszyny rolnicze, budowlane i do robót ziemnych). W segmencie kolejowym KANSAI HELIOS będzie w przyszłości łączyć całe swoje know-how w dziedzinie powłok kolejowych z markami wefa i Rembrandtin – na całym świecie.

Mag.(FH) Dietmar Jost, Dyrektor Wykonawczy Grupy KANSAI HELIOS powiedział:

„Przejęcie to jest ważnym krokiem w strategii rozwoju Grupy KANSAI HELIOS, który wzmocni jej obecność w Niemczech. Grupa będzie służyć rynkowi jako dostawca systemowy z połączonymi siłami dwóch jednostek produkcyjnych, z których każda specjalizuje się w swoich dziedzinach: KANSAI HELIOS Germany GmbH w Buchholz-Mendt i nowej firmie w Essen.

Robert Schramm, właściciel firmy wefa, a od 1 sierpnia jeden z Dyrektorów Zarządzających KANSAI HELIOS Wefa, jest dumny:

„Ten krok jest kamieniem milowym w prawie 100-letniej historii firmy wefa. Założona jako firma rodzinna, marka znalazła się w czołówce europejskich marek powłokowych. Jako nowy członek KANSAI HELIOS skorzystamy z dodatkowego doświadczenia i know-how w grupie Jest to wygrana dla wefa i odwrotnie, ponieważ nasze specjalistyczne formuły powłok uzupełniają gamę produktów nowego właściciela i zapewniają najwyższą jakość produktów w szerokiej gamie zastosowań, zwłaszcza dla przemysłu kolejowego.”

Dołączenie do KANSAI HELIOS jest ważnym strategicznym krokiem dla firmy wefa, która automatycznie staje się częścią KANSAI PAINT, jednego z wiodących światowych producentów farb. Pod parasolem KANSAI HELIOS firma będzie kontynuować działalność w obecnej lokalizacji w Essen. Jako pełnoprawny członek grupy firmowej, KANSAI HELIOS Wefa ma dostęp do nowoczesnych laboratoriów i doświadczonych zespołów badawczo-rozwojowych w ramach grupy. Daje to zupełnie nowe możliwości w projektowaniu i testowaniu produktów.

Informacje o KANSAI HELIOS

KANSAI HELIOS, część KANSAI PAINT, to europejska grupa produkująca powłoki z spółką holdingową z siedzibą w Wiedniu w Austrii oraz rozległą siecią produkcyjną i handlową w całej Europie. Grupa firm oferuje szeroką gamę wysokiej jakości i innowacyjnych rozwiązań i systemów produktowych poprzez farby i powłoki, żywice syntetyczne, kleje i skrobie oraz inne produkty chemiczne – dla różnych branż, użytkowników profesjonalnych i klientów końcowych. KANSAI PAINT jest jednym z wiodących światowych producentów farb, lakierów i powłok.

Informacje o KANSAI HELIOS Wefa (dawniej wefa)

Od momentu założenia w 1923 roku kierownictwo firmy koncentruje się na klientach, odpowiedzialnych pracownikach i zrównoważonej polityce produktowej. Od dziesięcioleci firma wefa wielokrotnie wyznaczała standardy dzięki ulepszonym recepturom i zwiększonym zaletom produktów, dzięki czemu powierzchnie metalowe i plastikowe mogą być niezawodnie chronione nawet w ekstremalnych warunkach. Zakres zalet produktu jest szeroki, podobnie jak obszary zastosowań. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową KANSAI HELIOS Wefa pod adresem www.kansaihelios-wefa.de.

Podobne wiadomości