helios@kansai-helios.pl
+48 (62) 735 29 66

Klimat i środowisko

Nasze zaangażowanie w ochronę środowiska jest wpisane w podstawowe zasady Grupy KANSAI HELIOS. Naszą ambicją jest odpowiedzialne działanie wobec przyrody i podejmowanie działań na rzecz klimatu w całym naszym łańcuchu wartości. Zajmujemy się zmianami klimatycznymi za pomocą modelu biznesowego, który zmniejszy nasz wpływ na środowisko.

W KANSAI HELIOS zmieniamy kolor na zielony

Dążymy do poprawy naszych wyników w zakresie ochrony środowiska i budowania przyszłości neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla w KANSAI HELIOS. W ramach inicjatywy »We turn it green« (tł. Zazielenić) od 2020 roku koncentrujemy się na namacalnych zielonych działaniach w czterech priorytetowych obszarach:

Ludzie

Staramy się włączać przyjazne dla środowiska działania i wybory do naszej codziennej pracy we wszystkich obszarach naszej działalności. Naszym celem jest również zachęcenie wszystkich zainteresowanych stron do podjęcia działań na rzecz łagodzenia skutków zmian klimatycznych.

Zakup

Ograniczamy wpływ surowców dzięki rozwiązaniom i energii odnawialnym i nadającym się do recyklingu. Nasza współpraca z dostawcami opiera się na kryteriach zrównoważonego rozwoju i wymaganiach środowiskowych.

Produkty

Dzięki naszym produktom i rozwiązaniom generujemy wartość dla naszych klientów i pozytywnie wpływamy na środowisko. Opracowujemy nowe powłoki i rozwiązania w celu zmniejszenia zużycia wszelkiego rodzaju zasobów i śladu węglowego naszych produktów. Jednocześnie pomagamy naszym klientom ulepszać ich procesy pod względem trwałości powłok czy ogólnej optymalizacji procesu.

Produkcja

Przyspieszamy nasze działania, aby działać wydajniej, odpowiedzialnie gospodarować zasobami i materiałami, a także zmniejszać emisje, odpady i wszystkie inne czynniki.