helios@kansai-helios.pl
+48 (62) 735 29 66

Historia KANSAI HELIOS Poland

Ponad 20 lat temu, w czerwcu 1998 roku firma Helios (obecnie KANSAI HELIOS Poland) rozpoczęła działalność handlową w Polsce, w małym biurze o powierzchni zaledwie 25m2, jako wspólne przedsięwzięcie słoweńskiego producenta farb i lakierów Helios oraz polskiej osoby fizycznej. Pierwszymi produktami w jej ofercie były powłoki antykorozyjne dla przemysłu metalowego. Przez kolejne lata firma poszerzała swoje portfolio i bazę klientów stając się wiarygodnym partnerem firm i profesjonalistów z różnych branż. Działalność handlowa firmy obejmuje cały obszar kraju. Rozwój jest możliwy dzięki zaangażowaniu personelu, zwłaszcza wysoce wykwalifikowanych doradców technicznych i handlowych, którzy specjalizują się w poszczególnych segmentach produktów. Helios Polska ma równie ambitne plany na nadchodzące lata. Głównym celem firmy jest utrzymanie wypracowanej reputacji oraz jeszcze silniejsza obecność na rynku.

helios_logo_old

15.06.1998 – założenie firmy Helios Polska Sp. z o.o.  Siedziba firmy mieściła się w biurze o powierzchni 25m2 przy ul. Żółkiewskiego w Ostrowie Wielkopolskim. W pierwszych trzech latach funkcjonowania  firma liczyła kilka osób. Pierwszy magazyn towarów znajdował się przy ul. Żółkiewskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Spółka swoją działalność rozpoczęła oferując ciekłe farby antykorozyjne dla potrzeb przemysłu metalowego.

Pierwsza sprzedaż do naszego kluczowego klienta – firmy Wielton S.A., która obecnie należy do grona największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie oraz znajduje się wśród dziesięciu największych producentów w branży.

Wprowadzenie na polski rynek do sprzedaży lakierów i bejc do przemysłu meblowego.

Nasza oferta produktowa rozszerzyła się o produkty do renowacji samochodów.

Wprowadzenie na polski rynek do sprzedaży farb proszkowych stosowanych również w przemyśle metalowym.

W 2005 roku nastąpiło otwarcie nowego biurowca i magazynu firmy Helios Polska przy ul. Przeskok 43 w Ostrowie Wielkopolskim.

Od 2005 roku przyspieszony rozwój naszej firmy związany z zatrudnieniem nowych pracowników – w krótkim czasie firma liczyła 29 osób.

Do naszego asortymentu sprzedażowego zostały włączone żywice syntetyczne (poliestrowe).

Delegacja ze Słowenii.

Firma liczyła wówczas 35  pracowników.

Następuje rozbudowa powierzchni magazynowej – powstaje druga hala magazynowa, mieszalnia oraz ośrodek szkoleniowy dla klientów z profesjonalną kabiną lakierniczą.

Artykuł w prasie lokalnej.

heliospolska_logo_old

Zaprojektowana i wdrożona nowa strona firmy pod adresem www.heliospolska.pl w pełni funkcyjna w nowej szacie graficznej.

Austriacki Ring International Holding AG (RIH) zostaje strategicznym partnerem i nowym udziałowcem Grupy  Helios.

Helios_Polska_sp_zoo

Grupa Helios zostaje członkiem Globalnej Grupy KANSAI PAINT.

Powstaje nowa responsywna strona internetowa www.heliospolska.pl

15.06.2018 – 20–lecie istnienia firmy Helios Polska Sp. z o.o.

Aktualnie sprzedaż Spółki prowadzona jest według poszczególnych grup asortymentowych, a mianowicie:

  • farb antykorozyjnych (ciekłych),
  • farb proszkowych,
  • lakierów samochodowych,
  • lakierów do drewna,
  • żywic syntetycznych.
20Years-HELIOS-Polska-logo_SMALL

KANSAI PAINT jest jednym z 10 największych producentów farb na świecie wraz z HELIOS jako specjalistą w zakresie powłok, farb, chemikaliów, żywic i klejów w Europie, łączymy całe nasze bogactwo doświadczenia i łączymy nasze mocne strony w produkcji, technologii, badaniach & rozwój oraz zarządzanie środowiskiem i zrównoważonym rozwojem w Europie pod nową nazwą KANSAI HELIOS Group.

big bez tla

Podejmujemy kolejny ważny krok w naszym rozwoju, który jeszcze bardziej wzmocni naszą pozycję w grupie gdzie od lipca 2023 roku będziemy działać pod nazwą KANSAI HELIOS Poland Sp. z o.o. Jako członek Grupy KANSAI HELIOS mamy bezpośredni dostęp do kompletnego asortymentu farb przemysłowych, globalnej wiedzy specjalistycznej oraz międzynarodowej sieci ekspertów w dziedzinie technologii, badań i rozwoju.

Kansai_Helios_Poland_2023