helios@kansai-helios.pl
+48 (62) 735 29 66

Wiadomości

KANSAI HELIOS sfinalizował przejęcie Niemieckiego Producenta Farb Proszkowych i Żywic CWS Lackfabrik GmbH

KANSAI HELIOS sfinalizował przejęcie CWS Lackfabrik GmbH („CWS”). Transakcja została po raz pierwszy ogłoszona pod koniec listopada 2022 roku. Transakcja jest kamieniem milowym dla KANSAI HELIOS i jest zgodna z ESG i strategią rozwoju firmy oraz doskonałym uzupełnieniem i rozszerzeniem kompetencji firmy, również w zakresie farb proszkowych i żywic syntetycznych jako istniejący biznes płynnych powłok, co wzmacnia strategię dostawców systemów KANSAI HELIOS.

CWS-Powder-Coatings

Na zakończenie KANSAI HELIOS staje się nowym właścicielem CWS Lackfabrik GmbH („CWS”) i jej spółek grupy w Niemczech, USA, Danii i Polsce. CWS to znany producent farb proszkowych oraz płynnych i stałych żywic syntetycznych, z ponad 150-letnią tradycją i siedzibą główną w Düren (Niemcy), zatrudniający około 250 pracowników. Spółka jest w najlepszej kondycji pod względem przychodów, zysków, potencjału rozwojowego i udziałów w rynku.

Ta konsolidacja stanowi długoterminową szansę rozwoju dla KANSAI HELIOS w celu zwiększenia pozycji rynkowej w branży powłok, zwłaszcza w dziedzinie farb proszkowych, a także żywic syntetycznych.

Podobne wiadomości