helios@kansai-helios.pl
+48 (62) 735 29 66

Wiadomości

KANSAI HELIOS sfinalizowała przejęcie firmy WEILBURGER Coatings

Firma KANSAI HELIOS sfinalizowała przejęcie WEILBURGER Coatings, całego działu powłok przemysłowych należącego do GREBE Holding w Weilburgu w Niemczech. WEILBURGER Coatings z siedzibą w Weilburgu składa się z firmy WEILBURGER Coatings GmbH w Weilburgu w Niemczech oraz z firmy WEILBURGER Asia Limited z siedzibą w Hongkongu w Chinach. Transakcję ogłoszono po raz pierwszy w lutym 2024 r. Konsolidacja ta stanowi ważny krok w kierunku dalszego wzmocnienia pozycji rynkowej KANSAI HELIOS w różnych segmentach powłok przemysłowych i rozszerzenia jej zasięgu geograficznego na arenie międzynarodowej.

Po zakończeniu przejęcia KANSAI HELIOS staje się nowym właścicielem firmy WEILBURGER Coatings, która składa się ze spółek grupy w Niemczech, Włoszech, Francji, Turcji, USA, Brazylii, Indiach i Chinach. WEILBURGER Coatings to grupa przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji, która może poszczycić się ponad 120-letnią tradycją.

Zatrudniając około 600 pracowników w siedmiu zakładach produkcyjnych i kilku biurach handlowych, firma osiągnęła światowy sukces. Grupa rozwinęła znane marki, takie jak GREBLON®, senorail® i senotherm®. Z obrotami wynoszącymi około 150 milionów euro firma WEILBURGER Coatings jest znana ze swoich wyjątkowych wyników w dziedzinie powłok nieprzywierających, powłok wysokotemperaturowych, powłok kolejowych i powłok specjalnych. Konsolidacja ta stanowi decydujący krok w kierunku wzmocnienia pozycji rynkowej KANSAI HELIOS w szerokiej gamie segmentów powłok przemysłowych i promowania ekspansywnej obecności międzynarodowej. Strategicznie łącząc zasoby i wiedzę, firma dąży nie tylko do zwiększania swojej przewagi konkurencyjnej, ale także do pogłębiania powiązań z rynkami światowymi, promując zrównoważony wzrost i innowacje.

Więcej informacji o firmie WEILBURGER: Industrial Coatings WEILBURGER

Podobne wiadomości